Recenze Sigma

SIGMA 105mm f/2.8 EX DG OS HSM Macro Canon

Ověřený zákazník Megapixel.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 9. ledna 2024

Zakoupeno v Megapixel.cz

• Sklo umožňuje fotografování z blízka až makro snímky 1:1, ale také portrétní fotografii a jiné žánry. Ostrá kresba i při plně odcloněným objektivem až do krajů. Dodávka obsahuje i sluneční clonu, včetně adaptéru HA680-01 pro použití na těle se snímačem APS-C. Skvělé vlastnosti za velmi příjemnou cenu.
Sigma Buster 100 přední černé

Sigma Buster 100 přední černé

Ověřený zákazník GLOBAL – SPORT David J.

Přidáno: 5. ledna 2024

Zakoupeno v GLOBAL – SPORT

• Kvalitni
  • Dobře sviti, dohled cca 40-50m
  • Male a lehke světlo

Za tu cenu dobry kauf. Na kratke nočni přesuny super. Viditelnost je vyhovujici. Kvalita zpracovani produktu je dobra. Hezke na pohled a na to jak je to male, tak odvadi dobrou praci. Použivam celoročně. Doma to mame na třech kolech.

SIGMA AF 56mm f/1.4 DC DN APS-C Contemporary Fujifilm X

• světelný
  • lehoučký
  • krásně kreslí
  • krásně rozostřené pozadí

Strašně jsem toužil po takto světelném skle na ohnisku kolem 70mm. Měl jsem vyhlídnutého Viltroxe 75mm f1,2. Pak se mi ještě přichomýtla do hledáčku i tato Sigma o níž se píše, že je také krásně ostrá, jako ten Viltrox. No a pak jsem měl příležotost si je oba vyzkoušet pohromadě. Když člověk vidí prcka jako je Sigma 56 vedle tlusťocha jménem Viltrox... když člověk potěžká nebo spíš polehká Sigmu a pak si vezme do ruky kotvu jménem Viltrox.... Když si pak člověk vyfotí stejnou věc oběma objektivy, tak ostrost je srovnatelná, pozadí je rozmazané skoro stejně, takže jediná věc, jediná věc viditelná na těch fotkách je úhel pohledu. S Viltroxem člověk musí být od scény mnohem mnohem dál než se Sigmou. Takže jsem vyhodnotil, že Viltrox je super nástroj pro specifické potřeby s daní v podobě velikosti a hmotnosti. Zatímco SIGMA 56mm F1,4 je příjemnější každodenní společník, který podává skvělý výkon (AF rychlý, tichý, ktersba super, ostrost super, bokeh super). Zkrátka od té doby jsem ho prakticky z foťáku nesundal....

SIGMA AF 18-50mm f/2.8 DC DN Contemporary Fujifilm X

SIGMA AF 18-50mm f/2.8 DC DN Contemporary Fujifilm X

Ověřený zákazník FUJIfoto.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 2. ledna 2024

• malý
  • lehký
  • světelný
  • kreslí krásně
  • Bez stabilizace (to je nevýhoda jen pro ty, co nemají stabilizovaný čip)
  • Co mi však vadí víc je chybějící přepínač AF/MF na těle (opět je to nevýhoda jen pro ty, co nemají tento přepínač fyzicky na těle)
  • Prstenec pro manuální ostření je tak blízko tělu, že se tím pasuje spíš do role okrasného prvku než použitelného nástroje
  • Chybí prstenec pro manuální nastavení clony - respektive já to nepovažuji za nevýhodu, nevýhoda je to jen opět pro ty, kteří jsou zvyklí to používat třeba z jiných fuji objektivů

Když pohledem koukám, co jsem napsal do výhod a nevýhod, tak to skoro vypadá jako negativní hodnocení, nicméně opak je pravdou. Jsem nadšen! Byl jsem na Canonu zvyklý na senzační Sigmu 17-70 F2,8-4. Tento objektiv SIGMA 18-50 F2,8 na Fuji těle je přesně tím objektivem, který mi ten předešlý objektiv po dlouhém hledání nahradil. Pravdou je, že mi trochu chybí ohnisko 70mm, ale za to jsem dostal clonu 2,8 na ohnisku 50mm a to je skvělé. Objektiv je svou maičkostí ideální společník pro jakýkoliv výlet. Ovládání jde krásně sametově hladce. Jak je objektiv lehoučký, tak nemá tendenci se samovolně vysouvat.

Sigma Baseline 1200 WL

Sigma Baseline 1200 WL

Ověřený zákazník Alza.cz Ludmila

Přidáno: 11. prosince 2023

Zakoupeno v Alza.cz

Spokojenost ... produkt byl dárkem pro vnuka

Ověřený zákazník kupkolo.cz Tina

Přidáno: 8. prosince 2023

Zakoupeno v kupkolo.cz

SIGMA 50mm f/1.4 DG HSM Art Canon EF

SIGMA 50mm f/1.4 DG HSM Art Canon EF

Ověřený zákazník FotoŠkoda josef

Přidáno: 5. prosince 2023

Zakoupeno v FotoŠkoda

krásně kreslí, splnil očekávání i výsledky recenzí

Sigma Buster 400 Blaze Flash set černé

Sigma Buster 400 Blaze Flash set černé

Ověřený zákazník Alza.cz Petr Maňák

Přidáno: 4. prosince 2023

• Kvalítní zpracování
  • LED technika od osramu
  • Dlohá výdrž baterie s možností prodloužení, když se sníží jas
  • Možnost nastavení intenzity světla nebo toho, jestli má svítit nebo blikat
  • Poměrně vysoká cena
  • Zadní lampičku je nutno pro dobítí sundat ze sedlovky komplet i když přední drží přes držák a vycvakne se jen lampička (držák zůstává na řídítkách)
  • Uvidíme, jakou životnost budou mít gumové částí, přes které se lampičky upevňují, zvlášť ta na zadním světle
Sigma Baseline 800

Sigma BC 14.0

Ověřený zákazník Hupnakolo.cz PH

Přidáno: 27. listopadu 2023

Zakoupeno v Hupnakolo.cz

• Spousty funkcí, výškoměr funkční parádně, historie jízd. Kvalita a funkčnost odpovídá ceně. Budete opravdu spokojeni.

- Upevnění počítače do držáku je trochu nešťastné, používám ho už rok i na druhém kole a zámek v držáku se vydírá častým sundáváním.
- Velkou nevýhodou je i velmi tenký kablík do držáku, už jsem ho přerval u držáku a oprava pájením je problematická, neboť kablík je zalitý v plastu, čili musíte odškrábat plast abyste se dostali ke kontaktům. Za tu cenu mohl výrobce udělat pořádný enduro kabel.
- Měření teploty má velkou setrvačnost, změna z 17°C na 0°C se ustálí za cca až 10min!!!
- Displej by mohl být klidně menší aby se dala použít i menší baterie a déle by to i snad vydrželo, předchozí model vydržela baterie více než 1rok, u tohoto modul zatím nevím.

Ověřený zákazník kupkolo.cz Tina

Přidáno: 21. listopadu 2023

Zakoupeno v kupkolo.cz

Tento typ zadního světla mám již léta. Je spolehlivý. Má funkci automatického rozsvícení při vjezdu do temného prostředí a perfektní je funkce dvou-bodové brzdovky. Velmi oceňuji nabíjení pomocí USB. Kdo by živil baterie. Nyní jsem nadšena z novějšího typu, má ještě dvě varianty blimačky. Doufejme, že bude světýlko sloužit stejně spolehlivě jako to stávající.

Sigma Rox 11.1 EVO

Sigma Rox 11.1 EVO

Jan Voráček Jan Voráček

Přidáno: 18. listopadu 2023

(naposledy upraveno 18. listopadu 2023)

• Možnost nastavení vlastních zobrazení na displeji. Je k dispozici až 6 údajů na jedno zobrazení a počtem spousta variant zobrazení snadno přepnutelných jediným tlačítkem. To je fantastická věc, obvykle možná jen u výrazně drahých zařízení. Sledujete tak všechno, co Vás zajímá.
  • Funkce pro stoupání a výšku, s grafickým zobrazením dosavadního profilu a momentální nadmořské výšky.
  • Aplikace pro telefon je vcelku příjemná.
  • Ovládání tlačítky je logické.
  • Lze importovat trasu ve formátu IPX, např. z mapy.cz.
  • Naopak lze také exportovat ujeté trasy s podrobným průběhem cesty.
  • Je nutný nějaký senzor otáček kola, GPS se pod stromy ztrácí. Senzory ANT bez problémů, asi jakákoliv Čína.
  • Ukazatel gradientu stoupání (náklonu) má zpoždění cca 10 sekund; možná to jinak nejde.
  • Měření vzdálenosti se nespustí automaticky; doporučuji ODO měřit na vedlejším malém tachoměru.
  • Importované trasy jsou obvykle bez zobrazení křižovatek, budík jenom jednoduchou čárou naznačuje směr další jízdy. Upozorní nicméně brzy na sjetí z trasy.
  • Automatická kalibrace nadmořské výšky může trvat i několik minut. Lze ji ale nastavit i aplikací.
  • Jakmile začnete pracovat s mapami, musíte stáhnout aplikace a různě se registrovat.

Kastomizace displeje je úžasná.
Doporučuji komputer používat v kombinaci s jiným malým, klidně laciným budíkem, který ukazuje okamžitou rychlost a hlavně spolehlivě změří kilometry v sezóně (ODO). Na velkém tachometru potom lze sledovat více zajímavých věcí, hlavně v souvislosti se sledováním výškového profilu.

Ověřený zákazník T.S.BOHEMIA a.s. VéBé

Přidáno: 16. listopadu 2023

Zakoupeno v T.S.BOHEMIA a.s.

• Velmi složitě popsaný způsob použité. A když to konečně dospělo do stavu, kdy se měl cyklocomputer měl propojit s mobilem, stejně to nešlo.
  • Za vadu považuji i to, že je tento cyklocomputer dodáván bez snímače, a není na to kupující nijak upozorněn. Koho by napadlo, že je možné tachometr bez snímače prodat, že?

Ověřený zákazník Megapixel.cz Marek Čuban

Zakoupeno v Hupnakolo.cz

• lehké a praktické

Ověřený zákazník Megapixel.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 4. listopadu 2023

(naposledy upraveno 4. listopadu 2023)

Zakoupeno v Megapixel.cz

• Super objektiv za dobrou cenu
  • Kvalita Sigma objektivů
Sigma Rox 4.0 Sensor set